Vyberte vozidla

Hledat

Katalog CITROЁN náhradní díly: Autodíly pro všechny modely CITROËN


Nabízíme vám jednoduchý a přehledný přehled našeho velkého výběru autodíly pro CITROËN, který byl vytvořen v rámci kompatibility s vaším vozem prostřednictvím našeho vyhledávacího systému. Stačí si pouze vybrat váš model CITROËN a uvidíte všechny vhodné náhradní díly pro CITROËN výjimečné kvality a nízké ceny.


Nejoblíbenější automobilové díly z katalogu dílů pro CITROЁN

Auto-díly vysoké kvality pro CITROËN koupit levné online

V našem katalogu náhradních dílů jsou k dispozici všechny díly pro CITROËN

První auto značky Citroën

André Citroën se narodil ve Francii v roce 1878 a pracoval v automobilové továrně Mors. V roce 1905, když měl 27 let, založil společnost na ozubená kolečka a v roce 1913 vytvořil novou továrnu na výrobu karburátorů.

Jeho velkou zálibou a vášní byla velká sériová výroba - to byl důvod, proč byl první model značky Citroën po první světové válce v roce 1919 ihned vyráběn sériově.

Po první pásové výrobě aut Henrym Fordem v USA byl Citroen první evropský výrobce aut, který vyráběl své modely tímto způsobem. Model Type A byl prvním evropským autem, které bylo vyráběno sériově na pásech.

Světové rekordy navzdory finančním potížím

Čtyřválcový motor s výkonem 10 PS byl instalován do šesti různých karoserií. Už během prvního roku výroby od června do prosince 1919 se vyrobilo celkem 2500 kusů tohoto modelu. V roce 1920 se již vyrobilo 20.200 modelů! Během dalších let byl tento výrobce i nadále velmi úspěšný a podařilo se mu překonat až 106 světových rekordů. Tyto vozy byly velmi oblíbené, zejména u obyčejných lidí z Francie. V rámci nástupu světové finanční krize v roce 1929 i tato společnost prošla mnohými finančními těžkostmi a byla nucena uzavřít spolupráci se společností Michelin. V rámci nové spolupráce se vytvořil nový model Traction Avant Type 7, který byl revolucí v rámci světa aut. Tento model se zcela lišil od všech ostatních modelů té doby, protože to byl první model, který měl samopodpornou konstrukci karoserie, první přední pohon na světě a zavěšení kol s torzními rameny.

Inovace prostřednictvím progresu

Citroën byl vždy o krok napřed před ostatními konkurenty v rámci vývoje nových technologií. Na autosalonu v Paříži v roce 1934 byly představeny 3 různé 8-válcové motory. Během druhé světové války byla výroba zastavena, ale následně po válce naštěstí znovu obnovena. Na autosalonu v Paříži v roce 1948 byl představen slavný model 2CV. I když měl tento model motor pouze o objemu 375cm3, tento model byl velmi oblíbený po celém světě. Výrobce dal přední pohon i do nového modelu Citroën DS s hydropneumatickým zavěšením všech kol v roce 1955. Tento model byl také prvním vozem na světě s posilovačem řízení, posilovačem brzd a adaptivními světly.

Akvizice společností Peugeot

Tato společnost byla převzata konkurentem Peugeot v roce 1975. Od té doby je tato značka na trhu pod názvem PSA. Model CX, který byl vyráběn v letech 1974 až 1991, byl posledním nezávislým modelem společnosti Citroën. Všechny ostatní auta, včetně modelů Visa a LN, jsou společným projektem se společností Peugeot. Modely těchto dvou značek mají mnoho společných prvků, zejména co se týče karoserie nebo podvozku. Také je možné mnoho náhradních dílů Peugeot použít v autech značky Citroën.

Košík

0 Položek, 0,00 CZK

K pokladně
PŘIHLÁSIT SE
Zapomněli vaše heslo? Nový zákazník? Zaregistrujte se
INFOBOX

Doručení zdarma

na objednávky nad 3000 CZK hodnota zboží
  • CITROËN autodíly doprava s UPS
  • CITROËN náhradní díly doprava s GLS
  • CITROËN auto-díly doprava s DHL
:

Zabezpečené připojení

Způsoby platby
  • Náhradní díly auto CITROËN koupit s mc způsob platby
  • Automobilové součástky CITROËN koupit s paypal způsob platby
  • Automobilové díly CITROËN koupit s visa způsob platby
Pondělí – Pátek: 08 - 18 hod.

ZÁKAZNICKÁ LINKA

+420 228 885 111

adresa

Autodoc GmbH
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Německo
Zobrazit na mapě